Obecnie udziela błogosławieństwa 59 z nich, w porównaniu z 38 w 2008 r.

Obecnie udziela błogosławieństwa 59 z nich, w porównaniu z 38 w 2008 r.

Odkąd burmistrz Bloomberg zaczął szukać soli, moja skrzynka odbiorcza jest przepełniona komentarzami ze wszystkich stron debat dotyczących soli.

Najpierw przegląd badań:

FoodNavigator.com opublikował serię artykułów na temat znaczenia redukcji soli dla zdrowia i konsekwencji tego dla przemysłu spożywczego:

• 15 stycznia: podsumowanie japońskich badań łączących dietę o wysokiej zawartości soli z rakiem     • 26 stycznia: przegląd badań kilku stanów, na które wpływa spożycie soli     • 27 stycznia: dyskusja nad ekonomicznymi skutkami zmniejszenia spożycia soli     • 28 stycznia: przegląd tego, jak w Europie postrzegane są problemy związane z solą     • 29 stycznia: dyskusja na temat rzekomych korzyści soli morskiej     • Również 29 stycznia: raport na temat europejskiej inicjatywy firmy Kellogg na rzecz redukcji soli     • 1 lutego: przegląd argumentów dotyczących nauki • 2 lutego: relacja o tym, jak Irlandia radzi sobie z problemem soli

Jane Brody z New York Times wpłynęło również na korzyści płynące z redukcji soli.

Sól w posiłkach restauracyjnych: 31 stycznia nieustraszony New York Times Reporter wpadł na świetny pomysł, by wysłać kilka posiłków z restauracji do laboratorium w celu zbadania zawartości sodu. Auć. Duża miska zupy z małży miała 3100 mg, dwa kawałki pizzy po 2240 mg, stek ze szpinakiem ze śmietaną miał 2660 mg, a peklowana wołowina z piklami Katza miała 4490 mg. Udar, ktoś? Nic dziwnego, że tak trudno uniknąć sodu.

ten "zostaw sól w spokoju" tłum: JAMA właśnie opublikował artykuł wstępny Michaela Aldermana, twierdząc, że redukcja soli nie przynosi korzyści, może zaszkodzić i powinna zostać przetestowana w badaniach klinicznych, zanim przejdziemy dalej. Greg Miller z National Dairy Council przysłał mi ten artykuł od dr Judith Stern z U.C. Davis, członek rady doradczej Instytutu Soli, mówi mniej więcej to samo.

To są stare argumenty. Niezwykłe w nich jest to, że pomimo tak indywidualnych opinii każda komisja, która kiedykolwiek przeglądała badania, konsekwentnie dochodziła do tego samego wniosku: redukcja soli to dobry pomysł. Czy komitety mają urojenia? Nie wiem jak. Jeśli chodzi o badania kliniczne, jak ktokolwiek mógłby je przeprowadzić? W amerykańskiej diecie jest już tak dużo soli, że trudno będzie znaleźć populację ludzi zdolnych (nawet chcących) ograniczyć spożycie soli do poziomu, na którym różnice w stanie zdrowia będą wymierne. Spory naukowe są trudne do rozwiązania i nie widzę, jak można je łatwo rozwiązać.

W takich okolicznościach możesz wybrać, w czyją interpretację badawczą uwierzyć — jeśli rzeczywiście miałeś wybór. Ale ty nie. Jeśli jesz przetworzoną żywność lub jesz w restauracjach, jesz dużo więcej soli, niż potrzebujesz.

Chciałbym, aby domyślnie było mniej zasolone. Lekarze Alderman i Stern zawsze mogą dodać więcej soli do swojego jedzenia. Nie mam możliwości usunięcia go z mojego.

Bądźcie czujni. O tym będziemy słyszeć o wiele więcej.

Kiedy przegapiłem muffilettę Central Grocery, zrobiłem własną gorącą wersję: stonowałem ocet w sałatce z oliwek i dodałem więcej bazy z oliwy z oliwek. Pasta z oliwek sprawia, że ​​kanapka jest wyjątkowa, ale równie ważny jest okrągły włoski chleb z pestkami.

Serwuje 6

Wędliny, sery i chleb:     • 1 funt szynki, pokrojonej bardzo cienko     • ½ funta twardego salami, pokrojonego na cienkie plasterki     • ¼ funta sera szwajcarskiego     • ¼ funta sera provolone     • 3 ośmiocalowe okrągłe pieczywo muffaletta lub 12-calowe bochenki francuskiego chleba

Na polewę z oliwek:     • ½ szklanki zielonych nadziewanych oliwek     • ½ szklanki czarnych oliwek bez pestek     • 2 łyżki kaparów     • 1 szklanka marynowanej włoskiej Giarniniera (Jeśli nie możesz tego znaleźć, sparz 1 szklankę świeżego kalafiora we wrzącej wodzie przez 45 sekund, odsącz i wymieszaj z 1 łyżeczką białego octu).     • ¼ szklanki oliwy z oliwek     • 1 łyżeczka świeżego czosnku     • 1 łyżeczka papryki

Zrób polewę z oliwek: Włóż wszystkie składniki do robota kuchennego i używając regulatora pulsu, posiekaj i zmiksuj. Nie puree – to powinno być posiekane.

Kanapki układamy: chleb kroimy na pół i rozprowadzamy oliwę na górze i na dole. Na dolną połowę równomiernie rozłóż pokrojoną w plastry szynkę, a następnie posyp serem szwajcarskim. Na górną połowę ułóż ser provolone, a następnie salami.

Piec z otwartą twarzą, aż ser się rozpuści, a chleb będzie chrupiący. Połącz dwie połówki, pokrój i podawaj.

Aby przeczytać post Reginy Charboneau na temat jedzenia w stylu południowym dla Mardi Gras i Super Bowl, kliknij tutaj, aby zapoznać się z historią."

Zdjęcie autorstwa [puamelia]/FlickrCC

Od dawna uważana za złoty standard ekologicznej certyfikacji zrównoważonych połowów na całym świecie, Marine Stewardship Council (MSC) z siedzibą w Londynie zaczęła tracić część swojego blasku – przynajmniej w oczach wielu naukowców i ekologów spotykających się w Paryż w tym tygodniu na dorocznym szczycie Seafood Choices Alliance.

Punktem zapalnym są plany MSC dotyczące przyznania certyfikatu łowiskom łososia sockeye na rzece Fraser w Kolumbii Brytyjskiej. Ostateczna decyzja ma zostać ogłoszona w przyszłym tygodniu.

Pauly wyraził zaniepokojenie, że sytuacja Kolumbii Brytyjskiej może być częścią trendu.

"Prawie się udławiłem, kiedy usłyszałem, że planują certyfikację Fraser River Sockeye. Populacja spada," Daniel Pauly powiedział w wywiadzie. Pauly, główny mówca na szczycie, jest znanym naukowcem morskim i głównym badaczem w Centrum Rybackim Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej. Był także jednym z doradców powołanych do nadania wiarygodności naukowej MSC, gdy organizacja została założona pod koniec lat dziewięćdziesiątych.

Kanadyjskie grupy ekologiczne, z których co najmniej trzy wysłały delegatów do Paryża specjalnie po to, by lobbować przeciwko certyfikacji Fraser sockeye przez MSC, zgadzają się z Paulym, że łowisko – dalekie od zrównoważonych połowów – może się zawalić.

Wskazują, że w ciągu sześciu z ostatnich 11 lat łowisko zostało zamknięte z powodu słabych wyników hodowli łososia. W ubiegłym roku, chociaż kanadyjski Departament Rybołówstwa i Oceanów przewidział, że wypłynie 10,7 mln ryb, tylko 1,7 mln odbyło podróż w górę rzeki na tarło. Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody ogłosiła niedawno, że trzy z genetycznie odrębnych populacji łososia Frasera są zagrożone, a jedna jest krytycznie zagrożona. Tymczasem rząd kanadyjski wszczął dochodzenie sądowe, w jaki sposób jego urzędnicy nie przewidzieli tegorocznego braku ryb.

"Ogólnie popieramy certyfikację MSC, ale staramy się powstrzymać ten jeden martwy," powiedział Craig Orr, dyrektor wykonawczy Watershed Watch Salmon Society, grupy ekologicznej w Kolumbii Brytyjskiej.

Nie wiadomo dokładnie, dlaczego MSC posuwa się naprzód z takim zapałem. Aktywiści spekulują, że przetwórcy łososia w prowincji znaleźli się pod presją uzyskania certyfikatu ekologicznego od sieci supermarketów w Wielkiej Brytanii (gdzie znak MSC ma większe znaczenie niż w Ameryce Północnej). Pauly zwrócił uwagę, że w tym momencie wycofanie się postawiłoby MSC w niezręcznej sytuacji, ponieważ kandydaci zainwestowali już ogromne sumy pieniędzy w kosztowny proces certyfikacji.

Kerry Coughlin, dyrektor regionalny MSC w Seattle dla Ameryki, powiedziała, że ​​nie pamięta żadnego łowiska, któremu odmówiono certyfikacji na tak późnym etapie. Twierdziła jednak, że oczekujące na zatwierdzenie nie powinno dziwić.

"Sposób, w jaki działa proces MSC, polega na tym, że interesariusze są zapraszani i zachęcani do wnoszenia wkładu przez cały czas," powiedziała. "Program MSC opiera się na trzech zasadach: czy zasoby rybne są zdrowe, czy łowiska niszczą ekosystem morski i – co jest kluczowe – czy istnieje ciągłe skuteczne zarządzanie tym łowiskiem? Nasze decyzje opierają się na recenzowanych badaniach naukowych." Zamknięcie rzeki Fraser dla wszelkich połowów komercyjnych, powiedziała, jest znakiem, że zasoby są skutecznie zarządzane. "Jest to odpowiednia reakcja kierownictwa, która pozwala na odbudowę zapasów."

Pauly wyraził zaniepokojenie, że sytuacja Kolumbii Brytyjskiej może być częścią trendu. MSC certyfikuje nowe łowiska w niemal zawrotnym tempie. Obecnie daje błogosławieństwo 59 z nich, w porównaniu z 38 w 2008 r. Ocenianych jest kolejnych 120, z których większość zostanie zatwierdzona, jeśli tendencje w przeszłości się utrzymają.

Audytorzy MSC zalecili ponowną certyfikację połowów mintaja na Alasce, mimo że cieszący się dużym uznaniem program Seafood Watch prowadzony przez Monterey Bay Aquarium obniżył ocenę łowiska w styczniu, mówiąc, że używane przez niego włoki, które mają operować "śródwodny," często ocierają i uszkadzają dno oceanu.

Seafood Watch jako problem podaje również przyłów łososia królewskiego. Akwarium jest szczególnie zaniepokojone królami, którzy wracają do rzeki Jukon, gdzie kiedyś wspierali małą firmę zajmującą się przetwórstwem owoców morza, która stanowiła jedyne źródło dochodu dla miejscowych tubylców. Od dwóch lat firma ta jest zamknięta z powodu braku ryb. Departament Handlu Stanów Zjednoczonych oficjalnie wyznaczył ten obszar jako "katastrofa."

Istnieją również obawy, że polowanie na mintaja pozbawia pożywienia lwy morskie gwiezdne i foki. I choć nadal jest ogromny, roczny połów mintaja stale spada od kilku lat.

Sama wielkość przemysłu mintaja sprawia, że ​​niektórzy obserwatorzy zastanawiają się, czy nie stał się on zbyt duży, aby upaść dla MSC. Z wartością ponad 1 miliarda dolarów jest to najbardziej dochodowe łowisko w Stanach Zjednoczonych (jeśli kiedykolwiek jadłeś paluszek rybny, obiad z rybą z frytkami lub fast-foodowego burgera rybnego, zjadłeś mintaja, nie wiedząc o tym). to). Tylko ten gatunek reprezentował 60 procent ilości ryb certyfikowanych przez MSC w 2008 roku.

"Obawiam się, że certyfikacja to ruch jednokierunkowy – gdy już łowisko zostanie certyfikowane, potrzeba będzie dużej liczby bardzo dobrze wyszkolonych i potężnych koni, aby przeciągnąć je na drugą stronę," powiedział Paul Johnston, główny naukowiec w Greenpeace Research Laboratories. "Zakłada się, że po uzyskaniu certyfikatu pozostanie ono certyfikowane. Ale jeśli spojrzysz na to, co dzieje się na łowisku mintaja, wygląda na to, że chwieje się na ostrzu noża."

Coughlin z MSC broni stanowiska swojej organizacji w sprawie połowów mintaja. "Ich przyłów jest dość niski," powiedziała. "99,9 procent połowu to stado docelowe, co jest niezwykle wysokim wskaźnikiem dla każdego łowiska. To prawda, ponieważ jest to duże łowisko, wymaga dużej ilości łososia. Ale czy połowy mintaja przyczyniają się do uszczuplenia połowów łososia? Certyfikujący ustalił, że tak nie jest."

Kontrowersje towarzyszyły również ponownej certyfikacji przez MSC łowisk labraksa na wyspie South Georgia Island zeszłej jesieni, długo po tym, jak większość sumiennych jedzących owoce morza i kucharze przeszli do nękanych gatunków.

To prawda, że ​​gruzińskie rybołówstwo jest dobrze zarządzane, ale ze względu na fatalny poziom ogólnej populacji labraksa chilijskiego i szalejące, nielegalne przełowienie wielu ekologów kwestionowało mądrość MSC. Połowy gruzińskie w południowej Gruzji stanowią jedynie niewielki ułamek całkowitego połowu labraksa w Chile, ale wielu ekspertów obawia się, że przyznając temu rybołówstwu imprimatur, MSC otworzył drzwi do zamieszania ze strony konsumentów i zapewnił kanał dla nielegalnego chilijskiego połowu. okonia morskiego, aby znaleźć drogę na rynek.

Można się zastanawiać, co myśli MSC. W końcu Pauly zauważył, że podstawową zasadą ochrony jest to, że w razie wątpliwości osoby certyfikujące powinny zachować ostrożność.

"Jeśli nie," on dodał, "o co do cholery chodzi w MSC?"

Łatwe-Tzatziki

Zdjęcie autorstwa Garfady/FlickrCC

Labne to bogaty i gładki jogurt z Bliskiego Wschodu, który jest doskonałym dipem do pity i crudités. Kwaśny sok z cytryny i świeży ogórek sprawiają, że jest wystarczająco dobry do samodzielnego jedzenia. Zobacz przepis tutaj .

Super Bowl XLIV: Menu

Uzupełnij piwo i skrzydełka kurczaka naszą gwiazdorską linią przystawek, dipów i deserów.

Baton z chipsami ziemniaczanymi

Zdjęcie: gałka muszkatołowa/FlickrCC

Jeśli prawdziwy dip cebulowy nie wystarczy, spróbuj przygotować batonik z chipsami ziemniaczanymi z niezwykłymi dodatkami, takimi jak Robiola (miękki, łagodny włoski ser), wędzona ryba, crème fraiche i kawior, wolno gotowane mięso i wyborna czekolada. Zobacz wszystkie najlepsze pomysły tutaj.

Super Bowl XLIV: Menu

Uzupełnij piwo i skrzydełka z kurczaka naszą gwiazdorską linią przystawek, dipów i deserów.

Pieczone migdały z oliwą z oliwek i solą morską

Zdjęcie autorstwa Scarto/FlickrCC

Wolno prażone migdały w małych miseczkach to https://produktopinie.top/ idealna przekąska na dzień wielkiej gry. Zobacz przepis tutaj .

Super Bowl XLIV: Menu

Uzupełnij piwo i skrzydełka z kurczaka naszą gwiazdorską linią przystawek, dipów i deserów.

Klopsiki Z Cukinią i Bulgur

Zdjęcie: Aglaia Kremezi

Mieszanka kaszy bulgur i startej cukinii sprawia, że ​​te klopsiki w stylu greckim są wyjątkowym (i potajemnie zdrowym) dodatkiem do pasty. Zobacz przepis tutaj .

Super Bowl XLIV: Menu

Uzupełnij piwo i skrzydełka z kurczaka naszą gwiazdorską linią przystawek, dipów i deserów.

Miękkie Tacos Z Pieczonym Mięsem

Zdjęcie autorstwa ElizabethTable4Five/FlickrCC

Zbuduj własny miękki batonik taco, z guacamole, salsą i wszystkimi dodatkami, zadowoli zarówno fanów sportu, jak i towarzyskich motyli. Zobacz przepis tutaj .

Super Bowl XLIV: Menu

Uzupełnij piwo i skrzydełka kurczaka naszą gwiazdorską linią przystawek, dipów i deserów.

Wegetariańskie Niechlujne Joes

Zdjęcie: Trebz/Flickr CC

Wegetarianie nabierają klasycznych dań mięsnych – nawet na imprezach Super Bowl – są zawsze popularne. Ten przepis jest tak dobry, że fani prawie nie zauważą. Zobacz przepis tutaj .

Super Bowl XLIV: Menu

Uzupełnij piwo i skrzydełka kurczaka naszą gwiazdorską linią przystawek, dipów i deserów.

Owoce morza Gumbo

Zdjęcie: Southern Foodways Alliance/FlickrCC

Poppy Tooker jest szanowaną nowoorleańską kucharką i zwolenniczką slow food. Pojawiła się w Throwdown z Bobbym Flayem, gdzie ostro pokonała zarozumiałego kucharza celebryty w gotowaniu gumbo. Zobacz przepis tutaj .

Super Bowl XLIV: Menu

Uzupełnij piwo i skrzydełka kurczaka naszą gwiazdorską linią przystawek, dipów i deserów.

Grillowane Krewetki Serrano-Miętowe

Zdjęcie autorstwa cerolene/FlickrCC

Nałóż trochę tych pikantnych krewetek, doskonałe na ciepło lub na zimno i podawaj z różnymi pikantnymi lub orzechowymi dipami. Zobacz przepis tutaj .

Super Bowl XLIV: Menu

Uzupełnij piwo i skrzydełka kurczaka naszą gwiazdorską linią przystawek, dipów i deserów.

Zupa z czarnej fasoli i jalepeno

Zdjęcie autorstwa oztenphoto/FlickrCC

Ta zupa może być łatwo transportowana i utrzymywana w cieple w garnku. Podawać z kwaśną śmietaną, chipsami tortilla i tartym serem cheddar. Zobacz przepis tutaj .

Super Bowl XLIV: Menu

Uzupełnij piwo i skrzydełka z kurczaka naszą gwiazdorską linią przystawek, dipów i deserów.

Cytrynowe ciasto lodowe

Zdjęcie autorstwa ginnerobot/FlickrCC

Od Martha Hall Foose’s Screen Doors i Sweet Tea, to ciasto oferuje smak południa na południowy Super Bowl. Zobacz przepis tutaj .

Super Bowl XLIV: Menu

Uzupełnij piwo i skrzydełka z kurczaka naszą gwiazdorską linią przystawek, dipów i deserów.

Podstawowe ciasteczka z kawałkami czekolady

Zdjęcie autorstwa Fristle/FlickrCC

Przepis na odwrocie torebki z półsłodkimi kąskami Nestle Toll House (z kilkoma zmianami) jest idealny na ostatni wkład w całodniowy mecz z przyjaciółmi. Zobacz przepis tutaj .